Česky English Deutsch Pусский

Poznávací kurz: TRIZ-Tvorba a řešení inovačních až invenčních zadání aneb jak z technických problémů dělat řešitelné úlohy, a to systematicky i tvořivě

Informace o kurzu

Cenazdarma
DélkaDvoudenní kurz (23. a 30. 5. 2023); 2x7 hodin (8:00-16:00)
Lektordoc. Ing. Bohuslav Bušov, CSc.
Absolvent VUT v Brně, po praxi ve vývojové konstrukci EJF (nyní ABB) již 40 let působí na FEKT VUT. Věnuje se předmětům výuky spínacích elektrických přístrojů a řadu let zavádí transdisciplinární metodiku Tvorby a řešení inovačních až invenčních zadání –TRIZ jak do výuky, tak i do inovační praxe firem. K tématu přeložil a vydal několik publikací pro děti, studenty a inženýry v praxi. Je certifikovaným lektorem Mezinárodní asociace TRIZ.

Realizace tohoto kurzu je v kompetenci Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií.

Tento kurz proběhne ve dnech 23. a 30. 5. 2023. Přihláška je platná pro oba dva dny.

Poznávací kurz poskytne účastníkům důkladný vhled do nadstandardní metodiky TRIZ určené pro technické tvůrčí (inovující) pracovníky školství, techniky i vědy. Poskytne účastníkům četné materiály v elektronickém prostředí (skripta, množství sekvencí .ppt, odkazy na četné články, www stránky, knihy, podpůrný software: Goldfire přes vzdálenou plochu/TechOptimizer ke stažení.

Hlavní tematické okruhy poznávacího kurzu:

Analytická etapa metodiky TRIZ. (Nevíš-li, kam jdeš, určitě dojdeš někam jinam...)

Řešitelská (syntetická) etapa metodiky TRIZ. (Jestli myslíš, že jsi inženýr, tak mysli...)

Software podpora : TechOptimizer ke stažení (využití pro analýzu a syntézu řešeného problému),

Goldfire Connect/Insight přes vzdálenou plochu (využití pro sémantické
                                     vyhledání odpovědí na dotazy (Articles, Patents,…).

Délka konání kurzu:

2 x 7 hodin (8:00-16:00, pouza 12:00-13:00)

Co s sebou na kurz:

Výhodou bude vlastní notebook, který však není podmínkou.

Místo konání:

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, T12/SA 3.. (učebna bude upřesněna).

VUT Design